black opium.

Co tak?

1. fan fiction, oczywiście pod warunkiem, że znam fandom. Najchętniej przyjmę te oparte na książkach i filmach, szczególnie Harry Potter (zastrzegam, że odpadają: Snarry, Sevmione, ScoRose oraz wszelkie Dra-, zwłaszcza Dramione) oraz Percy Jackson (pierwsza seria, drugiej nie czytałam). Z seriali znam trochę Doktora House’a i Kości, z mang i anime Hetalię, natomiast z gier — Heroes of Might and Magic III (aczkolwiek w razie potrzeby mogę zapoznać się z fabułą pozostałych części). Prawdą jest, że nie kojarzę wielu popularnych tytułów, ale jeśli o czymś nie wspomniałam, proszę pytać, mogłam przeoczyć.
2. psychologiczne
3. fantasy
4. thrillery
5. horrory
6. obyczajowe
7. dramaty
8. zbiory opowiadań
9. tłumaczenia (z angielskiego, wkrótce także z niemieckiego)
10. współpraca jednorazowa

Co nie?

1. opowiadania fanowskie (wiem, jak z reguły wyglądają)
2. wiersze — nie mam pojęcia o ich poprawianiu i nawet bym nie wiedziała, jak się za to zabrać
3. przygodowe
4. typowe romanse
5. historyczne — nie znam się zbyt dobrze na realiach minionych epok i w najbliższym czasie raczej się to nie zmieni. Wyjątkiem jest III Rzesza, o której dość dużo czytałam.

Nie przyjmę opowiadania pisanego, jak to się mówi, na odwal się — jeśli widzę, że autor się nie stara, ja także nie będę, szkoda na to mojego czasu.
Zniechęcają mnie również Mary Sue, na które jestem uczulona, ogromne ilości literówek, zupełny brak interpunkcji i rażące błędy ortograficzne.


Silne strony:

Ortografia, zapis dialogów, estetyka tekstu, logika, stylistyka, kreacja postaci

Słabe strony:

Kiedy czytam tekst po raz drugi albo kolejny, pewne partie tekstu już pamiętam, przez co mogą mi umykać literówki (zwłaszcza jeśli słowo, które napisaliście przez pomyłkę, istnieje i Word/OpenOffice go nie podkreśla) i braki pojedynczych przecinków. Nie wiem wszystkiego, ale jeśli nie jestem czegoś pewna, sprawdzam w słowniku PWN.
Od razu ostrzegam, że mam dość mało czasu wolnego.

Wiek:

Bez większego znaczenia

Zaprasza do siebie:

Może kiedyś

Stała współpraca:

1. Historia o braterstwie — Filialia
2. Axis mundi — Mikołaj
3. Rodzeństwo Potter — Mroczny Książę

Mogę przyjąć kilka blogów, ale będę wybredna.

Kontakt:

E-mail: birdonthewing.blackopium@gmail.com
GG: 54105840 (rzadko jestem online, lepiej pisać na maila)

Teksty przyjmuję wyłącznie drogą mailową!

Inne:

1. Jeśli posiadacie konto na Gmailu, najlepiej byłoby, gdybyście udostępniali mi teksty za pomocą dysku. W innym wypadku przyjmę pliki z rozszerzeniami .doc, .docx i .odt. Poprawki nanoszę w formie komentarzy, powtórzenia zaznaczam czerwonym kolorem.
2. Nie zawsze tłumaczę, na czym polega popełniony przez Was błąd, dlatego jeśli coś jest niejasne, nie bójcie się mnie pytać. Postaram się odpowiedzieć tak dokładnie, jak tylko będę w stanie.
3. Jeśli się ze mną kontaktujecie, mile widziane byłoby napisanie kilku zdań, jak długo piszecie, o czym jest Wasze opowiadanie (jeśli macie blog, a na nim odpowiednią zakładkę, wystarczy mnie do niej odesłać), a także czego ode mnie oczekujecie i na co mam zwrócić szczególną uwagę. Prosiłabym też o podesłanie fragmentu tekstu, najlepiej prologu/pierwszego rozdziału (lub adres bloga, jeśli tekst jest opublikowany), żebym na jego podstawie mogła stwierdzić, czy zajmę się opowiadaniem.
4.  Jeśli jakiejś kategorii nie wymieniłam ani w co tak, ani w co nie, pytajcie, bo być może o niej nie pomyślałam albo po prostu zapomniałam.
5. Jeśli chcecie opublikować zbetowany przeze mnie tekst, należy umieścić nad nim informację: betowała black opium. z odnośnikiem do mojej podstrony na tym blogu (przy stałej współpracy wystarczy umieścić taką informację w widocznym miejscu na blogu, na przykład w informacjach o opowiadaniu).

5 komentarzy:

 1. Jak długo czeka się na zbetowany tekst? Oczywiście wiem, że to zależy od ilości tekstu i wielu innych rzeczy, wiem, że beta też ma swoje życie, ale tak mniej więcej? Tydzień? Dwa tygodnie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trudno mi teraz strzelać przykładowymi wartościami, zwłaszcza że dzisiaj odesłałam pierwszy zbetowany tekst. Zależy głównie od długości, ale i od ilości mojego wolnego czasu w danym momencie. Samo dodawanie komentarzy nie zajmuje mi zbyt długo, jednak wolę przeczytać tekst kilka razy (a jeśli trzeba, nawet więcej niż kilka), dla pewności, że nic mi nie umknęło, ale przetrzymywanie tekstów na pulpicie też nie jest w moim stylu.

   Usuń
 2. Hm, a jak ze współpracą jednorazową?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można się do mnie zgłosić, ale nie gwarantuję, że przyjmę wszystko.

   Usuń
 3. Hej. Chciałam tylko zapytać czy mój mail do Ciebie dotarł (daria_marta)? Czasami coś mi ginie i wolę się upewnić. :) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

© Agata dla WioskaSzablonów | Technologia blogger. | Freepik FlatIcon