black opium.

Co tak?

1. fan fiction, oczywiście pod warunkiem, że znam fandom. Najchętniej przyjmę te oparte na książkach i filmach, szczególnie Harry Potter (zastrzegam, że odpadają Snarry, wszelkie Dra- oraz -mione, a także nowe pokolenie, w którym kompletnie się nie orientuję) oraz Percy Jackson (pierwsza seria, drugiej nie czytałam). Z seriali znam tylko Doktora House’a, z mang i anime Hetalię, natomiast z gier — Heroes of Might and Magic III (aczkolwiek w razie potrzeby mogę zapoznać się z fabułą pozostałych części). Prawdą jest, że nie kojarzę wielu popularnych tytułów, ale jeśli o czymś nie wspomniałam, proszę pytać. Jestem tylko człowiekiem i mogłam coś przeoczyć.
2. psychologiczne
3. fantasy
4. thrillery
5. horrory
6. obyczajowe
7. dramaty
8. zbiory opowiadań
9. tłumaczenia (z angielskiego, wkrótce także z niemieckiego)
10. współpraca jednorazowa

Co nie?

1. opowiadania fanowskie (wiem, jak z reguły wyglądają)
2. wiersze — nie mam pojęcia o ich poprawianiu i nawet bym nie wiedziała, jak się do nich zabrać
3. przygodowe
4. typowe romanse
5. historyczne — nie znam się zbyt dobrze na realiach minionych epok i w najbliższym czasie raczej się to nie zmieni. Wyjątkiem jest III Rzesza, o której dość dużo czytałam.

Nie przyjmę opowiadania pisanego, jak to się mówi, na odwal się — jeśli widzę, że autor się nie stara, ja także nie będę, bo szkoda mojego czasu.
Zniechęcają mnie również Mary Sue (na które jestem uczulona), ogromne ilości literówek, brak jakiejkolwiek interpunkcji i rażące błędy ortograficzne.


Silne strony:

Ortografia, zapis dialogów, estetyka tekstu, logika, stylistyka, kreacja postaci

Słabe strony:

Jako że jestem tylko człowiekiem, mnie też zdarzają się błędy, szczególnie że poprawianiem tekstów nie zajmuję się profesjonalnie. Czasami może mi umknąć pojedynczy przecinek, literówka czy też powtórzenie, ale staram się zminimalizować to prawdopodobieństwo, jak tylko mogę.
Od razu ostrzegam, że mam dość mało czasu wolnego.

Wiek:

Bez większego znaczenia

Zaprasza do siebie:

Może kiedyś

Stała współpraca:

1. Historia o braterstwie — Filialia
2. Axis mundi — Mikołaj

Mogę przyjąć kilka blogów, ale będę wybredna.

Kontakt:

E-mail: birdonthewing.blackopium@gmail.com
GG: 54105840 (rzadko jestem online, lepiej pisać na maila)

Teksty przyjmuję wyłącznie drogą mailową!

Inne:

1. Pracuję w Wordzie 2007 i OpenOffice, przyjmę pliki z rozszerzeniami .doc, .docx i .odt. Poprawki nanoszę w formie komentarzy, powtórzenia zaznaczam czerwonym kolorem.
2. Nie zawsze tłumaczę swoje poprawki, dlatego jeśli coś jest niejasne, nie bójcie się mnie pytać. Postaram się odpowiedzieć tak dokładnie, jak tylko będę w stanie.
3. Jeśli się ze mną kontaktujecie, mile widziane byłoby napisanie kilku zdań, jak długo piszecie, o czym jest Wasze opowiadanie (jeśli macie bloga, a na nim odpowiednią zakładkę, wystarczy mnie do niej odesłać), a także czego ode mnie oczekujecie i na co mam zwrócić szczególną uwagę. Prosiłabym też o podesłanie fragmentu tekstu, najlepiej początku, żebym na jego podstawie mogła stwierdzić, czy zajmę się opowiadaniem.
4.  Jeśli jakiejś kategorii nie wymieniłam ani w co tak, ani w co nie, pytajcie, bo być może o niej nie pomyślałam albo po prostu zapomniałam.

5 komentarzy:

 1. Jak długo czeka się na zbetowany tekst? Oczywiście wiem, że to zależy od ilości tekstu i wielu innych rzeczy, wiem, że beta też ma swoje życie, ale tak mniej więcej? Tydzień? Dwa tygodnie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trudno mi teraz strzelać przykładowymi wartościami, zwłaszcza że dzisiaj odesłałam pierwszy zbetowany tekst. Zależy głównie od długości, ale i od ilości mojego wolnego czasu w danym momencie. Samo dodawanie komentarzy nie zajmuje mi zbyt długo, jednak wolę przeczytać tekst kilka razy (a jeśli trzeba, nawet więcej niż kilka), dla pewności, że nic mi nie umknęło, ale przetrzymywanie tekstów na pulpicie też nie jest w moim stylu.

   Usuń
 2. Hm, a jak ze współpracą jednorazową?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można się do mnie zgłosić, ale nie gwarantuję, że przyjmę wszystko.

   Usuń
 3. Hej. Chciałam tylko zapytać czy mój mail do Ciebie dotarł (daria_marta)? Czasami coś mi ginie i wolę się upewnić. :) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

© Agata dla WioskaSzablonów | Technologia blogger. | Freepik FlatIcon