Zapytaj betę

Pytania, informacje, powiadomienia, sugestie, propozycje.
Zapraszamy też do dzielenia się tutaj swoimi wątpliwościami językowymi.
Dla jasności: to nie jest spamownik czy miejsce na wasze reklamy!

12 komentarzy:

 1. Czy betowanie jest trudne? Takie dawki czystego absurdu literówek i błędów interpunkcyjnych bolą Was? Ciężko jest się przez to wszystko przebijać, użerać się z trolami, życiem i własnymi blogami?

  Sorry, że anonimowo, ale tak mnie naszło, a za nim się zaloguję na swoim sprzęcie to potrwa…

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Błędy interpunkcyjne i literówki męczące są mniej niż błędy logiczne. Zwłaszcza u autorów, którym nie chce się ich poprawiać albo uważają, że ich beta nie ma racji. Kiedyś pokornie znosiłam takie autorskie foszki, ale potem poznałam przyjemność pracy z osobami, które doceniają mój wysiłek - i zaczęłam współpracę z tym "gorszym sortem" zrywać.
   Tho betowanie jest na swój sposób uzależniające. Narzekam bez przerwy, ale i tak do tego wracam.

   Usuń
  2. Muszę przyznać, Nerko, że ja się często ze swoją betą (brzmi to trochę, jakbym miała ją na własność)… Może „dziewczyną, która betuje mi teksty” (lepiej). No, po prostu często się z nią nie zgadzam. Musi mi dobrze wytłumaczyć, o co chodzi i szybko brakuje mi sensownych argumentów, więc się poddaję. Przepraszam jeśli to czyta i jeśli ją męczę :'(

   Usuń
  3. Nie chodziło mi o osoby, które nie rozumieją, tylko które ignorują uwagi, chociaż mają wszystko podane jak na talerzu. Nie widzę nic złego w stwierdzeniu, że czegoś się nie rozumie bądź wtrąceniu, że ma się inną wiedzę na dany temat. Ale ignorowanie ciężkiej pracy, gdyż ponieważ bo tak - no, to już trochę nie bardzo.
   Chyba że ktoś się uprze jak wół nawet po tłumaczeniu, wtedy to już podpada pod paragraf dla mnie. :D

   Usuń
 2. Czy betujecie opowiadania nie publikowane na blogu, tylko na innej stronie internetowej?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To zależy od bety, ale raczej tak. ;)

   Usuń
 3. Hej, czy podejmujecie się sprawdzania tekstów, które nie mają być udostępniane publicznie (w internecie)? Np: tekstu przygotowanego na konkurs literacki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, tylko warto się dowiedzieć, czy regulamin konkursu tego nie zabrania — zdarza się, że organizatorzy konkursów internetowych proszą o niekorzystanie z pomocy bet.

   Usuń
 4. Czy ktoś z was ma doświadczenie w betowaniu baśni (potocznie: bajek) dla dziecie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trudno powiedzieć, bo nie mamy osobnej kategorii dla baśni, raczej mało kto je pisze, ale betowanie takiego tekstu się niewiele różni od poprawiania tekstu fantastycznego.

   PS Baśnie to ja chętnie przygarnę! :D

   Usuń
 5. Heja, Mam pytanko. Mój chłopak od bardzo dawna próbuje skończyć swój komiks, ale potrzebuje kogoś, kto pomoże mu w ogarnięciu fabuły i dialogów. Czy znalazłaby się tu jakaś dobra duszyczka, która pomoże?
  Więcej informacji jestem w stanie podać na mejlu: strumien_mysli@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do tego typu wpisów służy zakładka 'Nieświadomość'.

   Usuń

© Agata dla WioskaSzablonów | Technologia blogger. | Freepik FlatIcon