Zasady

Regulamin dla autorów: 
 1. Betujemy opowiadania oraz inne teksty w zależności od decyzji danej bety. 
 2. Beta jest tylko człowiekiem. Jak każdy, nie jest nieomylna. 
 3. Należy brać pod uwagę to, co beta sprawdza, a czego nie. W innym przypadku można spotkać się z odmową. 
 4. Wszelkie pytania oraz prośby o współpracę należy zadawać na podstronie danej bety lub drogą mailową. 
 5. Jeśli nie wiesz, do kogo się zgłosić, idealną zakładką będzie dla Ciebie „Nieświadomość”. 
 6. Ilość bet do jednego tekstu zależy od tego, czy niektóre bety zgodzą się na współpracę ze znajomymi po fachu. Kwestię należy uzgadniać indywidualnie między sobą.
 7. Można zwrócić się do kilku bet o pomoc, ale prosimy, nie traktuj nas jak towaru na rynku. Nie wysyłaj zbiorczych spam-wiadomości, tylko kulturalnie zwróć się do każdej z osobna i przedyskutuj sprawę. My naprawdę nie gryziemy, a i często chętnie ze sobą współpracujemy, w końcu im więcej oczu przejrzy tekst, tym mniej błędów w nim zostanie!
 8. Bety nie należy poganiać. 
 9. Po uzyskaniu gotowego rozdziału/stałej współpracy dobrze jest wystawić komentarz na podstronie betującego na temat jego pracy. 
 10. Publikując zbetowany rozdział lub opowiadanie, należy podać nick bety oraz odnośnik do naszej strony. 
 11. Przy zgłaszaniu się do bety będącej na stażu należy mieć na uwadze fakt, że okres oczekiwania na zbetowany rozdział może się wydłużyć ze względu na to, że każdy rozdział zbetowany przez stażystę musi najpierw przejść przez ręce pełnoprawnej bety.
 12. W razie problemów z betami lub jakichkolwiek pytań można pisać do Katji (mail podany na jej podstronie) lub na shoutboxie. 
 13. Regulamin może ulec zmianie. 

Regulamin dla betujących:
 1. Aby zamieścić swoje ogłoszenie, należy posiadać adres e-mail. 
 2. Aby dołączyć, należy pozostawić w zakładce „Rekrutacja” aktywny adres e-mail, na który otrzymacie dyktando do sprawdzenia. Należy je odesłać na adres e-mail wskazany w mailu. 
 3. Jeśli przejdziecie test, otrzymacie zaproszenie do współtworzenia strony, gdzie należy stworzyć post według kryteriów (znajdują się w szablonie posta, nagłówki należy wyśrodkować i ustawiać ich styl jako „Podtytuł”). Jako tytuł posta podajemy swój nick. 
 4. Nie przewidujemy wolnych strzelców. Nie należysz do strony = nie betujesz zgłoszonych do nas tekstów. Proste oraz klarowne, wszystkich spryciarzy będziemy ścigać, upominać, komentarze natomiast usuwać.
 5. Należy odpowiadać na pytania autorów na podstronie (polecamy opcję „Subskrybuj pocztą e-mail” dostępną pod formularzem komentarza). 
 6. Należy poinformować o stałej współpracy z autorem, podając adres jego/jej bloga w odpowiednim miejscu swojej podstrony; jest to również kwestia reklamy swojego warsztatu. 
 7. Można przygarnąć stronę z „Nieświadomości”, obowiązują takie zasady, jak w powyższym punkcie. Należy to zaznaczyć poprzez odpowiedź do komentarza. 
 8. Regulamin może ulec zmianie. 

Ostatnia wersja regulaminów: 29.07.2018

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© Agata dla WioskaSzablonów | Technologia blogger. | Freepik FlatIcon